Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

czwartek, 7 marca 2013

Special Days na Gardenii...

W dniach 22-24 lutego br. w Poznaniu odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich targi ogrodnicze Gardenia podczas których debiutowały Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS.
Postawiono przede mną i przed moimi koleżankami z SFP nie lada zadanie;  zorganizowanie stoiska Stowarzyszenia Florystów Polskich oraz przygotowanie trzech pokazów .
Stoisko nasze wyglądało tak:


W piątek na scenie wystąpiły Katarzyna Cepa oraz Małgorzata Ziemecka a całość poprowadził Tomasz Max Kuczyński .

W sobotę i w niedzielę odbyły się pokazy Plastiflory na scenie Marta Pruszyńska , Izabela Stachecka oraz Tomasz Max Kuczyński pokazali dekoracje wyczarowane z papieru i wstążek


Również SITO czyli Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa zorganizowało pokaz na którym swoje prace prezentowała w sobotę Monika Łątka - Mistrz Polski w Kategorii Juniorów
Natomiast w niedzielę odbył się pokaz na którym swoje prace zaprezentował Piotr Sekunda - Mistrz Polski w Kategorii Seniorów oba pokazy poprowadziła pani Agnieszka Krzymińska z SITO.
 
Odbył się również pokaz florystyczny z wykorzystaniem ekskluzywnych kwiatów sztucznych firmy RM Warbet – prace wykonały  Joanna Korzeniewska i Jagoda Maślanka,  pokazy poprowadziła pani Małgorzata Stankiewicz-Maślanka .Z ramienia Stowarzyszenia w sobotę miałam okazję wykonać kilka prac wraz z Magdaleną Walerczyk, pokaz poprowadziła Justyna Liczbińska .


 Natomiast w niedzielę na scenie swoje prace zaprezentowały Justyna Liczbińska i Małgorzata Ziemiecka,  ja natomiast miałam przyjemność poprowadzenia pokazu.
 Należy jeszcze wspomnieć o wielkim show jakie przygotowała POLSKA SZKOŁA FLORYSTYCZNA
Małgorzaty Bukalskiej  Dzięki nauczycielom i uczniom ze szkoły mogliśmy zobaczyć cztery żywioły przedstawione za pomocą kwiatów . Niesamowite efekty świetlne i muzyczne potęgowały to co działo się na scenie.


Podczas targów odbył się również otwarty konkurs dla kwiaciarń, należało przygotować wiązankę ślubną i bukiet okolicznościowy .
Pierwsze miejsce w kategorii wiązanka ślubna zajęła Małgorzata Ziemecka  „Kwiatownia”


 Natomiast pierwsze miejsce w kategorii bukiet okolicznościowy Anna Kłobus-Teodorowicz  
Kwiaciarnia „Leśna”


Tegoroczne targi obfitowały w wiele atrakcji, myślę że każdy znalazł coś dla siebie.
 
Miłośnicy wędkarstwa


 Pasjonaci ogrodów


Wielbiciele małych zwierzątek
 
 Amatorzy dekoracji

Na koniec jeszcze parę kompozycji zaprezentowanych podczas pokazów …

Tekst i zdjęcia skimmia dla portalu e-florystyka.pl
1 zdjęcie dzięki uprzejmości Asi Poczęsnej.

Pozdrawiam ciepło wszystkich zaglądających :-)

3 komentarze:

Misiówa i Spółka:-) pisze...

Gratuluję pomysłowego stoiska, podoba mi się. Tak samo jak wszystkie zdjęcia z tej przesympatycznej imprezy. Piękne kwiaty, mnóstwo ciekawych inspiracji. Dziękuję, że mogłam je zobaczyć.Pozdrawiam:)

Aga pisze...

ale cudnie, piekne kompozycje zazdroszcze tych targow

Wiedźma pisze...

ahhh cudownie :)