Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

wtorek, 12 kwietnia 2011

Zielone Wzgórze Dominiki .............................

Niedawno miałam okazję odwiedzić przepiękne miejsce, gdzie można znaleźć ciszę, zieleń, kwiaty, przepiękny widok na pola , las i wzgórze - Zielone Wzgórze


nie szukałam tam Anny Shirley o nie , nie ….ale Dominiki Winkowskiej która jest właścicielką kwiaciarni o tak pięknej nazwie.

Kwiaciarnia mieści się w niewielkiej wsi Grzebienisko przy ul. Szkolnej 28 gdzie faktycznie na wzgórzu mieszka i prowadzi wraz z mamą swoją kwiaciarnię.Zapytana jak rozpoczęła się jej przygoda z florystyką odpowiedziała że wszystko zaczęło się od… bratków.

Pochodzi z rodziny z ogrodniczymi tradycjami , dziadek był ogrodnikiem , później rodzice zaczęli uprawiać między innymi bratki , stokrotki które cieszą się dobrą opinią ze względu na bardzo wysoką jakość .

Myśl o założeniu własnej kwiaciarni zrodziła się podczas Gardenii w 2008 roku kiedy to mama Dominiki zapisała się na kurs florystyczny w Polskiej Szkole Florystycznej i ……… zachęciła córkę aby również spróbowała swoich sił we florystycznym świecie, później wszystko potoczyło się szybciutko : kurs, biznes plan, dotacja i tak z dniem 1 października 2008 roku powstało „Zielone Wzgórze” .
Jak przyznają kwiaciarnia jest nastawiona głównie na klienta indywidualnego dlatego też współpracuje z firmą Euroflorist i dowozi kwiaty na telefon, mają również zlecenia na obsadzanie klombów miejskich w której to dziedzinie florystyki specjalistką od nasadzeń jest mama Dominiki .

Zapytana o reklamę stwierdziła że najlepszą reklamą jest zadowolony klient bo wróci po kolejny bukiet ale też i poleci dalej znajomym no ale wiadomo że to nie wszystko w dużej mierze postawiła na reklamę w Internecie i prowadzi swój blog http://e-wzgorze.blogspot.com/ ,obecnie jest w trakcie budowy strona internetowa (powinna już być czynna za około 2 tygodnie ) - http://www.zielonewzgórze.pl, a poza tym jest na facebook’u i naszej-klasie gdzie również zamieszcza zdjęcia swoich prac . Przyznaje że taka reklama się sprawdza bo dzięki temu dostała parę całościowych zamówień ślubnych na ten rok.
Poza tym, kilka razy w roku w gminie organizowane są różnego rodzaju lokalne i regionalne festiwale na których to wykonuje dekoracje np. sceny lub bukiety a w zamian za to kilkakrotnie w ciągu imprezy jest wyczytywana jako sponsor.

Brała też udział w zeszłym roku w Targach Sztuki na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie dużym zainteresowaniem cieszyły się dekoracje Bożonarodzeniowe, a niedługo (16-17.04.) planuje wystawić się na corocznym Jarmarku Wielkanocnym w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie .Dominika jest osobą pełną energii i pomysłów więc w wolnych, zimowych chwilach dzierga sobie ręcznie robione kartki okolicznościowe i torebki na prezenty – chwali się że tegoroczne prawie wszystkie sprzedała.

Postanowiła spróbować swoich sił w otwartym konkursie dla kwiaciarń który miał miejsce podczas tegorocznej Gardenii, wystartowała w dwóch kategoriach: Bukiet ślubny i biżuteria ślubna oraz wiosenne metamorfozy. Otrzymując uznanie publiczności zdobyła pierwsze miejsce w obydwóch kategoriach.

Po tym zdarzeniu napisała artykuł dla powiatowej gazety i to spowodowało że zyskała kolejne grono klientów .

Kwiaciarnia choć nie jest specjalnie duża jest znakomicie zagospodarowana: na wprost wejścia ustawione są wazony z kwiatami ciętymi, na całej ścianie jest regał z upominkami , na środku wyeksponowane gotowe kompozycje , a w jednym z rogów kwiaty doniczkowe, no i bardzo wygodna kanapa gdzie można porozmawiać spokojnie z przyszłą panną młodą albo po prostu chwilkę odpocząć a w między czasie właścicielka ułoży piękny bukiet . Wnętrze jest bardzo ładnie oświetlone , odpowiednio skierowane halogeny eksponują poszczególne części kwiaciarni. Fajnym pomysłem było powieszenie na ścianie dwóch antyram ze zdjęciami kompozycji pogrzebowych w jednej i bukietów ślubnych w drugiej , jak same panie przyznają to bardzo ułatwia wybór niezdecydowanym klientom.Zapytane o motto kwiaciarni odpowiedziały :

„ Nasze kwiaty ucieszą serca Twoich bliskich”tekst Skimmia
zdjęcia Fiorino i prywatne archiwum Dominiki

4 komentarze:

Mimowolne Zauroczenia pisze...

Witaj, bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Życzę powodzenia w losowaniu, pozdrawiam Ja

Kirsty Vittetoe pisze...

Thanks for sharing!

Thanks for visiting the Pixie Blog and thanks for the shout out, good luck!

scrapkowa maniaczka - Dorota 71 pisze...

Pięknie opowiedziałaś o tej kwiaciarni. Moja kuzynka tez takie cudo prowadzi ale ja nie umiem tak ładnie mówić.

Londoner- florist pisze...

piekna kwiaciarnia, jestem pewna, ze zdjecia nie oddaja calego jej uroku :)