Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

czwartek, 3 marca 2011

Ach, ta Gardenia...............

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się po raz piąty targi ogrodnicze Gardenia na których można było podziwiać nowinki ogrodnicze i to co mnie najbardziej zawsze interesuje pokazy florystyczne . Ja wybrałam się na targi w ostatni dzień ich trwania czyli w niedzielę . Dostępna cena biletów spowodowała że w niedzielę można było zaobserwować spacerujące tłumy ludzi niosących ciekawe rośliny, cebulki ,korzonki ……


W sobotę pokaz „ Wiosenne przebudzenie „ prowadziła Anna Kobus


oraz

Piotr Salachna pod nazwą „ Wiosenne przebudzenie „ .


 
W niedzielę natomiast mogłam podziwiać pokaz Zygmunta Sieradzana pn „ Wiosenna panna młoda” który zaskoczył nieoczekiwanym doborem materiału roślinnego i ciekawymi połączeniami kolorystycznymi .
Na sam koniec pokaz pn „Wiosna w kwiatach” poprowadził Tomasz Max Kuczyński który w swoich pracach wykorzystał przedmioty „ znalezione na babcinym strychu „ abażur ze starej lampy , babcina walizka lub stara gazeta z której zrobił kryzę do bukietu.
Podczas trwania targów zorganizowany został konkurs dla kwiaciarń w dwóch konkurencjach: bukiet ślubny i biżuteria ślubna oraz wiosenne metamorfozy.
Targi były również okazją do spotkania się z moimi koleżankami z forum e-florystyka .

Niedziela tak szybko minęła ….. ale my pełne wiosennych inspiracji , z aparatami pękającymi od nadmiaru zdjęć , czekamy na kolejne pokazy

hmmm

może już niedługo ……………………………….


Brak komentarzy: